ManpowerGroup wprowadzi się do Proximo

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła dziś podpisanie kolejnej umowy na wynajem powierzchni biurowej w budynku Proximo, realizowanym u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, bezpośrednio przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” w Warszawie. Firma doradztwa personalnego ManpowerGroup, światowy lider rozwiązań HR, zajmie ponad 1400 mkw. powierzchni na 12. – najwyższym piętrze budynku.

– W marcu obchodzimy 15-lecie obecności naszej firmy na rynku w Polsce. Idzie z tym w parze zmiana naszej głównej lokalizacji, która podkreśla ciągłe ewoluowanie i rozwój w biznesie, w którym działamy. Poszukując nowej siedziby dla naszej firmy zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na dogodną lokalizację, wysoki standard powierzchni biurowej i ekologiczne rozwiązania w budynku. Proximo idealnie wpisało się w nasze oczekiwania, dlatego był to prosty wybór. Wierzymy, że będzie to dla nas doskonałe miejsce pracy na najbliższe lata – powiedziała Małgorzata Sacewicz- Górska, PR Coordinator z ManpowerGroup.

Realizacja budynku Proximo rozpoczęła się w czerwcu 2014 r., oddanie Proximo do użytku i wprowadzenie się pierwszych najemców, w tym również Hines Polska, zaplanowano na maj 2016 roku.

– Proximo to wyjątkowy projekt, powstający w sercu dynamicznie rozwijającej się Woli, przy stacji II linii metra – Rondo Daszyńskiego. Najemcy doceniają nie tylko lokalizację Proximo, ale również jego architekturę, energooszczędne rozwiązania oraz udogodnienia dla użytkowników w części handlowo-usługowej budynku. Zainteresowanie najemców przełożyło się na przekroczenie progu 20% wynajmu, a w negocjacjach mamy kolejne kilkadziesiąt procent powierzchni – powiedział Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

ManpowerGroup wprowadzi się do budynku 15 lipca b.r. Umowa została podpisana z końcem grudnia ubiegłego roku, w procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International.

– Już po raz trzeci doradzaliśmy firmie ManpowerGroup w poszukiwaniu nowej siedziby. Ze względu na charakter działalności spółki, również tym razem niezwykle ważnym kryterium wyboru biura była dogodna lokalizacja z dostępem do różnorodnych środków transportu. Ulokowany w nowo powstającym centrum biznesowym Warszawy projekt Proximo taki dostęp zapewnia – powiedział Piotr Kalisz z Działu Powierzchni Biurowych Colliers International.

Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Proximo

Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu uzbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Najbliższe wejście do stacji metra zlokalizowane jest 8 metrów od fasady Proximo oraz 22 metry od wejścia głównego do budynku. Od stacji metra „Świętokrzyska” stanowiącej węzeł przesiadkowy, budynek Proximo dzielą zaledwie dwa przystanki. Oznacza to, że podróż w okolice Pałacu Kultury i Nauki od chwili opuszczenia biura w Proximo zajmie nieco ponad 5 minut, a do Dworca Wileńskiego będzie można dotrzeć w niecały kwadrans. W promieniu od 0,5 do 3 kilometrów od Proximo znajduje się również szerokie zaplecze usługowe, konferencyjne i hotelowe.

Proximo zaoferuje najemcom 28 385 m2 powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.

W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Zmyślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, będą stanowić przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu.

Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni oraz optymalna głębokość traktów. W budynku wykorzystane zostaną wydajne systemy i instalacje techniczne.

Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Projekt architektoniczny Proximo powstał dzięki współpracy Hines z dwiema renomowanymi pracowniami: brytyjską firmą Rolfe Judd oraz legendarnym włoskim biurem Pininfarina.

Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

Hines

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie posiada biura w 199 miastach w 19 krajach. Hines zarządza aktywami o wartości 77 mld USD, w tym portfelem o wartości 43 mld USD jako inwestor oraz portfelem o wartości 44 mld USD jako zarządca nieruchomości. Obecnie Hines realizuje 104 projekty deweloperskie na całym świecie. Dotychczas firma wybudowała, zmodernizowała lub nabyła ponad 1 100 nieruchomości o powierzchni ponad 34 mln mkw. Portfel dotychczasowych realizacji deweloperskich firmy obejmuje ponad 531 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 17 mln mkw. Jako inwestor z bogatym doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości wszelkich typów, na różnych rynkach i przy odmiennych poziomach ryzyka, stosujący przy tym nowatorskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości.

Dodatkowe informacje na temat działalności Hines znajdują się na stronie www.hines.pl oraz www.hines.com