Budynek Proximo II wynajęty już w ponad 75%

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ma przyjemność poinformować o znaczącym sukcesie w komercjalizacji drugiego budynku kompleksu Proximo, powstającego przy stacji metra Rondo Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Jeszcze przed oficjalnym oddaniem do użytku budynku Proximo II, oferującego łącznie 20 000 mkw. powierzchni biurowej, poziom jej wynajęcia wynosi 75%.


„Osiągnięcie tak znaczącego sukcesu wynajmu budynku w obecnej fazie realizacji to dla nas ogromny powód do dumy. Potwierdza to, że połączenie najwyższej jakości z niepowtarzalną lokalizacją to idealna recepta na przyciągnięcie najemców z najwyższej półki” – powiedział Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Zarządzający w Hines Polska.

W ostatnim czasie nowym najemcą budynku Proximo II została firma EY Global Delivery Services Poland – polski oddział organizacji posiadającej swoje oddziały w 5 krajach i świadczącej usługi głównie dla klientów wewnętrznych, czyli firm sieci EY, którą w wyborze budynku wspierała zlokalizowana w Warszawie Grupa Doradztwa Rynku Nieruchomości EY. Firma zajmie powierzchnię biurową zlokalizowaną na połączonych piętrach od siódmego do dziewiątego, z dostępem do tarasu dedykowanego wyłącznie pracownikom. O wyborze budynku Proximo II na nową siedzibę firmy zadecydowała jego lokalizacja w pobliżu ścisłego centrum Warszawy oraz doskonała komunikacja z innymi częściami miasta. W sąsiedztwie budynku znajdują się przystanki licznych środków komunikacji miejskiej, w tym m.in.: stacja II linii metra Rondo Daszyńskiego, przystanki autobusowe i tramwajowe oraz modernizowana obecnie stacja kolejowa Warszawa Główna. Budynek Proximo II zapewnia również bogatą infrastrukturę rowerową, znajdującą się zarówno w obrębie budynku, jak i jego okolicy.

„Nasze warszawskie biuro otworzyliśmy z końcem 2016 roku i od tamtej pory nasz zespół stale się powiększa. Dynamicznie się rozwijamy, dlatego też nowa, większa wspólna przestrzeń biurowa stała się dla nas niezbędna. Szukaliśmy w Warszawie powierzchni biurowej, która zapewni naszym pracownikom jak najlepsze środowisko pracy. Bardzo duże znaczenie miała dla nas również lokalizacja budynku, która zapewnia sprawną i wygodną komunikację z większością dzielnic Warszawy” – komentuje Dariusz Sus, dyrektor EY GDS Poland. „Wśród naszych pracowników jest wielu młodych i aktywnych ludzi, którzy najczęściej poruszają się transportem publicznym lub rowerami. Dlatego właśnie ta lokalizacja stała się dla nas najlepszym wyborem” – dodaje Sus.

W połowie br. firma Hines Polska zawarła dwie umowy najmu na łączną powierzchnię blisko 11 400 mkw. z firmami z sektora doradczego i FMCG. Ze względu na podpisane klauzule poufności, firma Hines nie udziela bardziej szczegółowych informacji na temat zawartych umów najmu.